I N A U G U R A C J A
czwartek 14.11.2019

19.00 Dąbrowa Górnicza
Pałac Kultury Zagłębia, Plac Wolności 1

Koncert w ciemności

Wykonawcy:
Waldemar Malicki – fortepian
Maciej Tomasiewicz – dyrygent
Śląska Orkiestra Kameralna

Program:
Johann Sebastian Bach, Astor Piazzolla, Georg Friedrich Händel, Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Fryderyk Chopin, Krzysztof Komeda, Joaquín Rodrigo

Bilety w cenie: 80 i 50 zł
Szczegóły na stronie: www.palac.art.pl

piątek 15.11.2019

19.00 Bytom
Opera Śląska, ul. S. Moniuszki 21/23

Gala Arii Barokowych

Wykonawcy:
Vivica Genaux – mezzosopran
Jan Tomasz Adamus – dyrygent
Capella Cracoviensis

Program:
Georg Friedrich Händel, Antonio Vivaldi, Nicola Porpora, Johann Adolf Hasse, Riccardo Broschi, Pietro Torri, Arcangelo Corelli, Johann Pachelbel

Bilety w cenie: 50 i 40 zł
Szczegóły na stronie: www.opera-slaska.pl

sobota 16.11.2019

18.00 Chorzów
Chorzowskie Centrum Kultury, ul. H. Sienkiewicza 3

Wykonawcy:
Steven Mead – eufonium
Łukasz Długosz – flet
Robert Kabara – dyrygent
Śląska Orkiestra Kameralna

Program:
Jan Sebastian Bach – III Koncert Brandenburski G-dur BWV 1048 w wersji „industrialnej” (opr. Adam Wesołowski)
Adam Wesołowski – Euphory Concerto na eufonium i orkiestrę smyczkową (premiera)
Wolfgang Amadeusz Mozart – Serenada na orkiestrę smyczkową G-dur nr 13 KV 525 Eine kleine Nachtmusic
Adam Wesołowski – Encore Concerto na flet i orkiestrę smyczkową
Adam Wesołowski – Sinfonia industrialna

Bilety w cenie: 30 i 25 zł w przedsprzedaży (40 i 35 zł w dniu koncertu)
Szczegóły na stronie: www.chck.pl

niedziela 17.11.2019

17.00 Radzionków
Kościół św. Wojciecha, ul. Św. Wojciecha 48

Koncert w ciemności

Wykonawcy:
Cracow Royal Singers
Zygmunt Magiera – kierownictwo artystyczne

Program:
Johann Sebastian Bach, Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Thomas Luis de Victoria, Jan Paweł II

Wstęp wolny

czwartek 21.11.2019
19.00 Bytom
Dziedziniec Sądu Rejonowego, ul. Piekarska 1

Wykonawcy:
LutosAir Quintet

Program:
Johann Sebastian Bach – Preludium i Fuga d-moll BWV 539
Andrzej Panunik – Quintetto Accademico
Ludwig van Beethoven – Oktet Es-dur op. 103
Nikola Kołodziejczyk – Ranwers – suita koncertowa na klarnet basowy i kwintet dęty

Wstęp wolny (darmowe wejściówki do odbioru w Biurze Promocji Miasta Bytomia, ul. Rynek 7 – od dnia 28 października)

piątek 22.11.2019

19.00 Nakło Śląskie
Pałac w Nakle Śląskim, ul. Parkowa 1

Tytuł koncertu:
Koncert w ciemności Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga

Wykonawcy:
Hanna Balcerzak – klawesyn
Grzegorz Dowgiałło – fortepian/wokal
Zespół wokalny Mezalians Art

Program:
Kobieta w epoce baroku w twórczości Jeana-Philippe’a Rameau, François Couperina, Claude’a-Bénigne’a Balbastre’a
Kobieta współczesna w twórczości Czerwonych Gitar, Skaldów, Maryli Rodowicz, Alicji Majewskiej, Tiny Turner

Wstęp wolny (konieczna rezerwacja miejsc pod nr tel. )
Szczegóły na stronie: www.cekus.pl

sobota 23.11.2019
18.00 Wodzisław
Wodzisławskie Centrum Kultury, ul. ks. W. Kubsza 17

Program:
Dziady – Widma / Mickiewicz – Moniuszko

Wykonawcy:
Mariusz Bonaszewski – Dawny aktor
Adam Kruszewski – Guślarz
Bogdan Śliwa – Starzec
Mikołaj Zgódka – Aniołek – Józio
Małgorzata Rudnicka – Aniołek – Rózia
Witold Żołądkiewicz – Widmo
Jakub Kordas – Kruk
Zuzanna Saporznikow – Sowa
Julita Mirosławska – Dziewczyna

Tadeusz Karolak – dyrygent
Chór i Orkiestra Polskiej Opery Królewskiej

Bilety w cenie: 80 zł w przedsprzedaży (do końca października), 90 zł (listopad)
Szczegóły na stronie: www.wck.wodzislaw.pl

niedziela 24.11.2019

18.00 Tarnowskie Góry
Pałac w Rybnej, ul. Powstańców Warszawskich 90

Elżbieta Chojnacka in memoriam

Elżbieta Stefańska – klawesyn

Program:
Johann Jakob Froberger – Partita VI FbWV 612
Georg Friedrich Händel – Chaconne G-dur
Claude-Bénigne Balbastre – La D’Héricourt
La Suzanne
La Malesherbe
Jean-Henri d’Anglebert – Les folies d’Espagne
Carl Philipp Emanuel Bach – Folia mit 12 Variationen
Antonio Soler – Fandango

Wstęp wolny. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc: tel. 32 284 18 37
Szczegóły na stronie: www.palacrybna.pl

czwartek 28.11.2019

18.00 Kraków
Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, ul. J. Chełmońskiego 41

Opus Ultimatum

Wykonawcy:
Jan Tomasz Adamus – dyrygent
Chór Capelli Cracoviensis

Program:
Heinrich Schütz – Schwanengesang
Johannes Brahms – Vier ernste Gesänge

Wstęp wolny
Szczegóły na stronie: www.capellacracoviensis.pl

piątek 29.11.2019

19.00 Świerklaniec
Pałac Kawalera, ul. Parkowa 30

Wykonawcy:
Piotr Pławner – skrzypce
Marek Toporowski – klawesyn

Program:
Johann Sebastian Bach – 6 Sonat na skrzypce i klawesyn

Wstęp wolny

sobota 30.11.2019

19.00 Chorzów
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Długa 32

Wykonawcy:
Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk”
Mirosław Maciej Banach – dyrygent

Program:
Grzegorz Gerwazy Gorczycki – Missa Conceptionis Beatae Virginis Mariae
Stanisław Moniuszko – Msza łacińska Des-dur
Śląskie pieśni ludowe

Wstęp wolny

niedziela 1.12.2019

18.00 Katowice
Filharmonia Śląska, ul. Sokolska 2

Program:
Georg Friedrich Händel – Oratorium Mesjasz HWV 56

Wykonawcy:
Marta Boberska – sopran
Aneta Łukaszewicz – alt
Sylwester Smulczyński – tenor
Andrzej Klimczak – bas
Krzysztof Garstka – klawesyn, dyrygent
Lilianna Krych – przygotowanie zespołu wokalnego
Zespół wokalny Polskiej Opery Królewskiej
Capella Regia Polona

Bilety w cenie: 60 i 50 zł
Szczegóły na stronie: www.filharmonia-slaska.eu

czwartek 5.12.2019

19.00 Świętochłowice
Muzeum Powstań Śląskich, ul. W. Polaka 1

Koncert w ciemności

Wykonawcy:
Jarosław Kitala – baryton
Kaja Kosowska – fortepian

Program:
Franz Schubert – Winterreise op. 89, D 911
Stanisław Moniuszko – pieśni i ballady (wybór) z cyklu zeszytów Śpiewniki domowe
Fryderyk Chopin – pieśni (wybór) z op. 74
Mieczysław Karłowicz – pieśni (wybór) z op. 1 i 3

Wstęp wolny

piątek 6.12.2019

19.00 Racibórz
Raciborskie Centrum Kultury, ul. Chopina 21

Koncert kolędowy

Olga Bończyk – wokal
Andrzej Lampert – wokal
Francesco Bottigliero – dyrygent
Śląska Orkiestra Kameralna

Bilety w cenie: 50 zł i 70 zł do końca października / 50 zł i 80 zł od 1 listopada
Szczegóły na stronie: www.rck.com.pl

sobota 7.12.2019

19.00 Chorzów
Kościół św. Józefa, ul. Łagiewnicka 17

Wykonawcy:
Peter Holtslag – flet prosty
Michaela Koudelková – flet prosty
Anna Szostak – dyrygent
Zespół Śpiewaków Miasta Katowice CAMERATA SILESIA
Czech Baroque Ensemble

Program:
„Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”
Johann Sebastian Bach
Grzegorz Gerwazy Gorczycki
Bartłomiej Pękiel
Mathew Locke
John Hilton
Henry Purcell

Wstęp wolny

K O N C E R T F I N A Ł O W Y
niedziela 8.12.2019

18.00 Bytom
Opera Śląska, ul. S. Moniuszki 21/23

Program:
Georg Friedrich Händel – Oratorium Samson HWV 57

Wykonawcy:
Aldona Bartnik – sopran
Coline Dutilleul – alt
Diego Godoy-Gutiérrez – tenor
Jarosław Kitala – bas-baryton
Nathanaël Tavernier – bas
Paul Esswood – dyrygent
Jarosław Wolanin – przygotowanie chóru
Chór Filharmonii Śląskiej
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej

Bilety w cenie: od 20 do 50 zł
Szczegóły na stronie: www.opera-slaska.pl