Dżentelmen (ang. gentleman) – współcześnie mężczyzna o dobrym, uprzejmym, wspaniałomyślnym i kurtuazyjnym zachowaniu.
W swym pierwotnym znaczeniu pojęcie określające mężczyznę z dobrej rodziny, po łacinie gentilis odznaczającego się nienagannymi manierami, nieposzlakowanym imieniem i uznawaniem honoru za najwyższą wartość.
Dzisiaj, patrząc z kilkuset letniej perspektywy z całą pewnością możemy stwierdzić, że działający nieprzerwanie przez 300 lat! na ziemiach polskich zespół Rorantystów w 100% spełniał założenia definicji słowa Dżentelmen. Zarówno poprzez skład personalny uwzględniający wyłącznie najlepsze męskie głosy wokalne jak i poprzez repertuar wykonawczy odwołujący się bezpośrednio do kompozycji genialnych twórców płci męskiej.
Znany festiwalowej publiczności zespół CRACOW ROYAL SINGERS przywracający tradycję krakowskich rorantystów tym razem zmierzy się z programem niezwykle rozległym stylistycznie obejmującym bowiem blisko 500 lat tradycji historii i literatury muzyki od utworów z epoki renesansu aż do kompozycji nam współczesnych. Wszystko w najlepszym, nienagannym męskim wydaniu!
Koncert w którym każdy meloman z łatwością znajdzie coś dla siebie, polecany szczególnie żeńskiej części festiwalowej publiczności.

czwartek 29.11.2018
19.00 Racibórz
Dom Kultury „Strzecha”, ul. Ks. J. Londzina 38

Program:
Gentelmans
Gorczycki / Palestrina / Pękiel / Schubert / Gospel

Wykonawcy:
Cracow Royal Singers

Bilety w cenie: 20 zł
Szczegóły na stronie: www.rck.com.pl