Koncert 24 listopada 2018 roku w Parafii Chrystusa Króla w Świerklańcu będzie magicznym wydarzeniem. Pieśni takich mistrzów jak Chopin, Beethoven, Mendelssohn zabrzmią w nietypowej interpretacji. Tego wieczoru będziemy mieli okazję wysłuchać ich w gospelowej stylistyce. Klasykę gospelowo dopełnią pieśni Burtona i standardy gospelowe. 

Artystami, którzy zaprezentują ten unikatowy repertuar, są baryton Kenneth Burton oraz śpiewający basem Everol Dixon i David Billett, znani też jako Dixon, Burton and Billett – cenione, znakomite męskie trio, które łączy dźwięki muzyki klasycznej z muzyką gospel. Wykonanie przez nich każdej pieśni jest tak dopracowane i przemyślane, aby oddawało jej treść i jednocześnie wnosiło świeże znaczenie. 

Ken Burton jest wybitnym brytyjskim muzykiem i kompozytorem, dyrygentem chóralnym i orkiestrowym, wokalistą i instrumentalistą, jurorem chórów telewizyjnych oraz liderem warsztatów. Występuje w radiu i telewizji, jest gwiazdą telewizji BBC. W Polsce prowadzi co roku budzące wielkie zainteresowanie warsztaty gospel, w ramach których koncertował m.in. w NOSPR w Katowicach. Jego działania nie ograniczają się do gatunku muzyki gospel. Pracował jako dyrygent, przygotowując chóry do wykonania dzieł na dużą skalę, takich jak Requiem Verdiego i Deutsche Requiem Brahmsa. Prowadził, pisał i aranżował liczne utwory chóralne i orkiestrowe. Dyrygował orkiestrą i chórem w trakcie sześćdziesiątego dorocznego wykonania Mesjasza Händla w Metropolitan Baptist Church w Waszyngtonie. Występował także na koncertach słynnych Proms. 

sobota 24.11.2018

19.00 Świerklaniec

Parafia Chrystusa Króla, ul. Kościelna 33

Program:

Klasyka gospelowo 

Pieśni: Chopin, Beethoven, Mendelssohn, Burton

Wykonawcy:

Kenneth Burton (Wielka Brytania) – wokal, fortepian

Everol Dixon (Wielka Brytania) – wokal

David Billet (Wielka Brytania) – wokal

Wstęp wolny