program

sobota 18.09.2021 / Inauguracja: Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Orkiestra Symfoniczna FIlharmonii Śląskiej

K O N C E R T   I N A U G U R A C Y J N Y                                     

piątek 18.09.2021

19.00 Bytom

Bytomskie Centrum Kultury,  plac Karin Stanek 1

Program:

Johann Sebastian Bach – I Suita orkiestrowa C-dur BWV 1066
Andrzej Panufnik – Old Polish Suite for string orchestra
Wolfgang Amadeus Mozart – 4 Symfonia D-dur KV 19
Krzysztof Meyer – Symfonia D-dur w stylu W. A. Mozarta op. 41

Wykonawcy:

Marcin Nałęcz-Niesiołowski – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej 

Bilety w cenie: 30 zł
Szczegóły na stronie: www.becek.pl

niedziela 19.09.2021 / chór Resonans con tutti, Waldemar Gałązka

niedziela 19.09.2021

17.00 Piekary Śląskie 

Bazylika NMP i św. Bartłomieja,  ul. Ks. Ficka 7

 

Program:

Grzegorz Gerwazy Gorczycki – Missa Paschalis
Grzegorz Gerwazy Gorczycki – Tota pulchra es Maria
Grzegorz Gerwazy Gorczycki – Omni die dic Mariae
oraz kompozycje: Heinricha Schütza, Jacobusa Gallusa Handla, Johanna Sebastiana Bacha

Wykonawcy:

Waldemar Gałązka – dyrygent
Chór „Resonans con tutti”

Wstęp wolny

piątek 24.09.2021 / Piotr Pławner, Śląska Orkiestra Kameralna

piątek 24.09.2021

19.00 Chorzów
Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3

Program:
Heinrich Ignaz Franz von Biber – Battalia à 10
Antonio Vivaldi – Cztery pory roku op. 8
Adam Wesołowski – Sinfonia industrialna na orkiestrę smyczkową

Wykonawcy:
Piotr Pławner – skrzypce / dyrygent
Śląska Orkiestra Kameralna

Bilety w cenie: 30 zł
Szczegóły na stronie: chck.pl

sobota 25.09.2021 / Sabina Meck, Wojciech Myrczek, Paweł Tomaszewki, Michał Kapczuk, Sławomir Berny, Anna Szostak, Camerata Silesia

sobota 25.09.2021

18.00 Katowice
Filharmonia Śląska, ul. Sokolska 2

Program:
Zacznij od Bacha – piosenki Zbigniewa Wodeckiego

Wykonawcy:
soliści i chór Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”
Paweł Tomaszewski – instrumenty klawiszowe
Michał Kapczuk – kontrabas, gitara basowa
Sławomir Berny – instrumenty perkusyjne
gościnnie: Sabina Meck i Wojciech Myrczek
Anna Szostak – dyrygent

Bilety w cenie: 40 i 30 zł
Szczegóły na stronie: filharmonia-slaska.eu

niedziela 26.09.2021 / Aleksandra Gajecka-Antosiewicz, Hanna Balcerzak

niedziela 26.09.2021

18.00 Tarnowskie Góry
Pałac w Rybnej, ul. Powstańców Warszawskich 90

Program:
Johann Sebastian Bach – Koncert C-dur na dwa klawesyny BWV 1061
François Couperin – Allemande na dwa klawesyny z Neuviême Ordre
John Cage – 4’33”
Artur Zagajewski – Sonata na dwa klawesyny
Bronisław Kazimierz Przybylski – Tastiera for 4 keyboard-instruments
Hans Ulrich Engelmann – 99 Takte (polskie prawykonanie)
Piotr Klimek – Muzyka komputerowa na 2 klawesyny
Stephen Montaque – Phrygian Tucket na klawesyn i taśmę
Pierre-Adrien Charpy – Passacaille na dwa klawesyny (polskie prawykonanie)
Kamil Pawłowski – Pieśń wypowiedziana (prawykonanie)

Wykonawcy:
Aleksandra Gajecka-Antosiewicz – klawesyn
Hanna Balcerzak – klawesyn
Piotr Oczkowski – prowadzenie koncertu

Wstęp wolny

piątek 1.10.2021 / Maciej Zakościelny, Roman Widaszek, grzegorz Biegas, Kwintet Śląskich Kameralistów

piątek 1.10.2021

19.00 Racibórz
Raciborskie Centrum Kultury,  ul. Chopina 21

Program:
Muzyka filmowa Wojciecha Kilara, Enrico Morricone, Johna Williamsa, Bartosza Chajdeckiego, Henryka Kuźniaka oraz poezja ks. Mieczysława Malińskiego

Wykonawcy:
Maciej Zakościelny – skrzypce, recytacja
Roman Widaszek – klarnet
Grzegorz Biegas – fortepian
Kwintet Śląskich Kameralistów

Bilety w cenie: 40 i 30 zł
Szczegóły na stronie: rck.com.p
____________________________

sobota 2.10.2021 / Cracow Royal SIngers

sobota 2.10.2021

19.00 Świętochłowice
Centrum Kultury Śląskiej, ul. Krauzego 1

Program:
Gentlemen
Gorczycki / Palestrina / Pękiel / Schubert / Gospel

Giuseppe Ottavio Pitoni – Adoramus te Christe
Giovanni Pierluigi da Palestrina – Hodie Christus Natus est
Giovanni Pierluigi da Palestrina – Sicut cervus
Thomas Luis de Victoria – Miserere mei Domine
Bartłomiej Pękiel – Ave Maria
Thomas Tomkins – Remember me, o Lord
Felix Mendelssohn – Beati mortui
Franz Schubert – Salve regina
Anton Bruckner – Inveni David
Grzegorz Gerwazy Gorczycki – Sepulto Domino
Bolesław Wallek – Walewski – A kiedy przyjdę
Jan Maklakiewicz – Kołysanka
Stanisław Moniuszko – Pieśń wieczorna
John Lennon & Paul McCartney – Blackbird
Gospel – Deep river
Gospel – Amazing Grace
Traditional – Danny boy

Wykonawcy:
Cracow Royal Singers

Wstęp wolny – darmowe wejściówki do odbioru w kasie CKŚ
Szczegóły na stronie: cks.org.pl

niedziela 3.10.2021 / Jarosław Kitala, Urszula Jasiecka-Bury

niedziela 3.10.2021

17.00 Radzionków
Kościół św. Wojciecha, ul. Św. Wojciecha 48

Program:
Claudio Monteverdi – Laudate Dominum ze zbioru madrygałów Selva morale e spirituale
Georg Friedrich Händel – aria Somnusa Leave me, loathsome light z oratorium Semele
Jean-Philippe Rameau – aria Huascara Soleil, on a détruit tes superbes asiles z opery Les indes galantes
Joseph Haydn – aria Enrica Chi nel cammin d’onore d’onore z opery L’isola disabitata
Felix Mendelssohn-Bartholdy – aria Herr, Gott Abrahams z oratorium Eliasz
Fryderyk Chopin – pieśń Leci liście z drzewa

Wykonawcy:
Jarosław Kitala – baryton
Urszula Jasiecka-Bury – organy

Wstęp wolny

sobota 9.10.2021 / The Feel Harmonic

sobota 9.10.2021

19.00 Chorzów
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Długa 32

Program:
Gorczycki / Górecki / Gospel

Wykonawcy:
The Feel Harmonic

Wstęp wolny

niedziela 10.10.2021 / Łukasz Długosz, Agata Kielar-Długosz, Marek Toporowski

niedziela 10.10.2021

18.30 Wodzisław Śląski
Kościół Wniebowzięcia NMP, ul. Kościelna 1

Program:
Georg Philipp Telemann – Sonata A-dur na 2 flety i basso continuo
Antonio Vivaldi – Koncert na 2 flety, orkiestrę i basso continuo RV 104
Grażyna Pstrokońska-Nawratil – L-Sonata na 2 flety i basso continuo
Adam Wesołowski – Muzyka Aniołów na flet i klawesyn (prawykonanie)

Wykonawcy:
Łukasz Długosz – flet
Agata Kielar-Długosz – flet
Marek Toporowski – klawesyn

Wstęp wolny

sobota 16.10.2021 / Anna Szostak, Camerata Silesia

sobota 16.10.2021

19.00 Bytom
Kościół św. Jacka, ul. Matejki 1

Program:
Grzegorz Gerwazy Gorczycki – Te Ioseph celebrant
Grzegorz Gerwazy Gorczycki – Vidi aquam
Grzegorz Gerwazy Gorczycki – Alleluja. Ave Maria
Mikołaj Zieleński – In monte Olivetti
Henryk Mikołaj Górecki – Euntes bant et flebant op. 30
Henryk Mikołaj Górecki – Ciamna nocka, ciamna z 5 pieśni kurpiowskich op. 75
Paweł Łukaszewski – Nunc dimittis
Krzysztof Baculewski – Glosa (prawykonanie)
Artur Kroschel – Wołanie (prawykonanie)
Negro Spirituals:
Hush!
Elijah Rock
Nobody Knows
Plenty Good Room
Hold On!
I Hear a Voice A-Prayin’
Steal Away
Ezekiel Saw de Wheel

Wykonawcy:
Anna Szostak – dyrygent
Zespół Śpiewaków Miasta Katowice CAMERATA SILESIA

Wstęp wolny

niedziela 17.10.2021 / Finał: OCTAVA ensemble, Zespół instrumentów dawnych Collegium Copernicus

K O N C E R T F I N A Ł O W Y
niedziela 17.10.2021

18.00 Chorzów
Kościół św. Józefa, ul. Łagiewnicka 17

Wykonawcy:
Zespół wokalny OCTAVA ensemble
Zespół instrumentów dawnych Collegium Copernicus

Program:
concerti sacri
Gorczycki & Vivaldi

Grzegorz Gerwazy Gorczycki
Laetatus sum
Iustus ut palma florebit
Os iusti meditabitur
Gratuletur Ecclesia
Iesu corona virginum
Tristes erant Apostoli
Deus tuorum militum (II)
Innocenentes pro Christo infantes

Antonio Vivaldi

Sinfonia D-dur na orkiestrę smyczkową RV 123 (Allegro)
Laudate Dominum RV 606
Koncert g-moll na orkiestrę smyczkową RV 155 (Adagio)
Magnificat RV 610

Wstęp wolny

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie