1 grudnia w Chorzowskim Centrum Kultury flecista i dyrygent Patrick Gallois, z towarzyszeniem Sinfonietty Cracovia, zaprosi słuchaczy do swojego niezwykle różnorodnego muzycznego świata.

Patrick Gallois, uczeń samego Jean-Pierre’a Rampala, to nie tylko wybitny flecista, wykonawca licznych, napisanych specjalnie dla niego utworów, lecz również znakomity dyrygent o bardzo szerokim repertuarze. Od lat występuję w podwójnej roli, prezentując publiczności na całym świecie pełne spektrum swojego artystycznego mistrzostwa.

Od manuskryptu barokowego geniusza, po znienawidzone przez melomanów dzwonki w pierwszych modelach Nokii. Badinerie. Fletowy hit z Gallois w roli solisty, który każdy zna, lecz tylko zainteresowani kojarzą z mistrzem baroku – Janem Sebastianem Bachem i jego II Suitą orkiestrową. Gallois-dyrygent i dzieła dwóch niezrównanych klasyków wiedeńskich. I Symfonia Es-dur, napisana przez zaledwie 8-letniego Mozarta, który już wtedy cieszył się sławą cudownego dziecka w całej Europie. I Symfonia D dur Haydna, 3-częściowa, bardzo austriacka w charakterze. Do tego muzyka współczesna, tak istotna dla artysty, który ma na swoim koncie wielokrotne wykonania Koncertu Fletowego Pendereckiego ­– przejmująca, nawiązująca do baroku Chaconne polskiego Mistrza. Na zakończenie eteryczne marzenie senne kreowane przez solistę, czyli Preludium do Popołudnia Fauna Debussy’ego. Początkowo zmiażdżone przez krytykę, lecz szybko docenione przez melomanów – symbol impresjonizmu oraz przedmiot kultu wykonawców.

Patrick Gallois i Sinfonietta Cracovia już 1 grudnia 2015 o godz. 19:00 w Chorzowskim Centrum Kultury.

Serdecznie zapraszamy!

Koncert odbywający się w ramach X Międzynarodowego Festiwalu im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.

Wtorek / 1 grudnia 2015

19.00 Chorzów, Chorzowskie Centrum Kultury, ul. H. Sienkiewicza 3

Program:

Jan Sebastian Bach – II Suita orkiestrowa h-moll BWV 1067

Wolfgang Amadeusz Mozart – I Symfonia Es-dur KV 16

Józef Haydn – I Symfonia D-dur

Krzysztof Penderecki – Chaconne

Claude Debussy / Patrick Gallois– Preludium do Popołudnia Fauna (oprac. na flet, harfę i orkiestrę smyczkową)

Wykonawcy:

Patrick Gallois (Francja) – dyrygent / flet

Orkiestra Królewskiego Miasta Krakowa SINFONIETTA CRACOVIA