Gabrieli Players w Sądzie!

Spektakularny zespół i spektakularne miejsce! Tak w skrócie można opisać do co zabrzmi 1 grudnia 2016 roku w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu im. G .G .Gorczyckiego.

Światowej sławy zespół Gabrieli Players (założony z inicjatywy wybitnego dyrygenta Paula McCreesha) wystąpi po raz pierwszy w historii Polski (a może i świata) w Sądzie. Unikatowe miejsce (Sąd Rejonowy w Bytomiu) ze spektakularną architekturą po raz pierwszy w historii wypełni muzyka.

W koncercie usłyszymy włoskich mistrzów baroku w mistrzowskim wykonaniu brytyjskiego zespołu, który gości w najsłynniejszych salach koncertowych świata.

Gabrieli Players w swoim dorobku artystycznym poszczycić może się dziesiątkami nagrań i nagród, m.in Gramophone Awards za nagranie The Creation (2008 Choral Award) oraz A New Venetian Coronation (2012 Early Music Award) czy wielokrotne nagrody BBC Music Magazine Awards. Nie sposób wypisać w kilku zdaniach wszystkie osiągnięcia zespołu, ale najlepiej podsumowuje ich osiągnięcia nagroda Grammy.

Na ten jedyny koncert w Polsce, zapraszamy do Sądu Rejonowego w Bytomiu dnia 1 grudnia 2016 na godzinę 19.00.

Darmowe wejściówki do odbioru w Biurze Promocji Miasta Bytomia, ul. Rynek 7 od dnia 10 listopada 2016 roku (liczba miejsc ograniczona).

czwartek 1.12.2016

19.00 Bytom

Dziedziniec Sądu Rejonowego, ul. Piekarska 1

Program:

Włoscy mistrzowie baroku

G. Legrenzi, A. Guerreri, D. Gabrieli, A. Corelli, F. Geminiani

Wykonawcy:

Gabrieli Players (Wielka Brytania)

Wstęp wolny (darmowe wejściówki do odbioru w Biurze Promocji Miasta Bytomia, ul. Rynek 7)