W drugim tygodniu Festiwalu czeka nas prawdziwie wiedeński wieczór, a wszystko za sprawą Wiener Kammersymphonie. To kameralny zespół złożony z najbardziej utalentowanych muzyków występujących w Wiedniu, którego siłą napędową jest chęć artystycznej współpracy indywidualnych talentów. Został założony w 2006 roku z okazji „Roku Mozarta” i zadebiutował serią znakomitych koncertów w Hiszpanii, które spotkały się z uznaniem tak publiczności, jak i krytyków opisujących grupę jako najlepszych wykonawców sezonu. Od tego czasu kameraliści wystąpili w prestiżowej sali Musikverein oraz uczestniczyli  w wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. we Włoszech (Alba Music Festival, Ravello Festival) i Turcji (Side Music Festival w Stambule). Odbyli również trasę koncertową po Ameryce Południowej występując w Brazylii, Argentynie, Kolumbii.

Nie tylko narodowość muzyków, ale również program koncertu przesądza o tym, że wieczór 27 listopada można określić mianem wiedeńskiego. Jeżeli stolica Austrii, to oczywiście klasycy wiedeńscy. Artyści zaprezentują dwóch z nich – Wolfganga Amadeusza Mozarta i Ludwiga van Beethovena. Będziemy mieć niepowtarzalną okazję usłyszenia jednych z najbardziej znanych i rozpoznawalnych dzieł w historii muzyki, którymi niewątpliwie są uwertura do Wesela Figara i VIII Symfonia Ludwiga van Beethovena, opracowanych na kwintet smyczkowy. Zespół wykona również Divertimento B-dur, które sprawia wrażenie symfonii na smyczki pozbawionej części pierwszej, napisane przez szesnastoletniego Mozarta.

Program dopełnią utwory Feliksa Nowowiejskiego, tegorocznego jubilata. Specjalnie na zamówienie Festiwalu Wiener Kammersymphonie po raz pierwszy włączą do swojego repertuaru utwory tego kompozytora.

Po raz pierwszy w ramach Międzynarodowego Festiwalu im. Gorczyckiego koncert odbędzie się w Ranczo Baranówka w Nowej Wsi Tworoskiej. Jest to wyjątkowe miejsce, ponieważ jest to nie tylko ośrodek jeździecki i pensjonat. W Ranczo Baranówka prowadzona jest muzyczna kawiarnia, w której systematycznie organizowane są koncerty, spotkania literackie i wystawy malarskie.

poniedziałek 27.11.2017

19.00 Nowa Wieś Tworoska

Ranczo Baranówka, ul. Leśniczówka 23

Program:

Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura Wesele Figara
Wolfgang Amadeus Mozart – Divertimento B-dur K 137
Feliks Nowowiejski – Tańce polskie
Ludwig van Beethoven – VIII Symfonia F-dur op. 93

Wykonawcy:

Wiener Kammersymphonie (Austria)

Bilety w cenie: 100 zł

Szczegóły na stronie www.ranczobaranowka.pl