Dokładnie miesiąc po swoim debiucie w Carnegie Hall Szymon Nehring wystąpi w Pałacu w Rybnej. Jest on jednym z najbardziej utalentowanych i obiecujących pianistów młodego pokolenia w Polsce.

Światowy rozgłos przyniosło mu wyróżnienie na XVII Międzynarodowym Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, na którym zdobył także nagrodę publiczności. Jest jedynym Polakiem, który otrzymał pierwszą nagrodę oraz szereg nagród dodatkowych na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Artura Rubinsteina w Tel Awiwie – jednym z najważniejszych konkursów pianistycznych na świecie.

W swojej krótkiej, ale bogatej karierze pianistycznej wystąpił w wielu krajach Europy, Azji i obu Ameryk. Grał z takimi orkiestrami jak Orkiestra Filharmonii Izraela, Orkiestra XVIII Wieku, Orkiestra Symfoniczna z Petersburga, Orkiestra Symfoniczna z Tallina, Orkiestra Filharmonii z Calgary, Narodowa Orkiestra Estonii oraz większością orkiestr w Polsce, w tym Filharmonii Narodowej i Sinfoniettą Cracovią.

Artysta jesienią tego roku rozpoczął studia w Yale School of Music. W najbliższych planach koncertowych ma recital w słynnej Wigmore Hall.

Program koncertu będzie bardzo różnorodny, co według artysty jest ciekawsze niż granie dzieł jednego kompozytora. Usłyszymy kompozycje klasyków wiedeńskich oraz twórców XX wieku – Debussy’ego, Strawińskiego oraz Szymanowskiego, którego Szymon Nehring uważa za geniusza i wyjątkową indywidualność.

W związku z jubileuszowym charakterem Festiwalu, pianista zdecydował się specjalnie na tę okazję przygotować Sonatę As-dur nr 31 Josepha Haydna, którego 285. rocznica urodzin przypada w tym roku.

niedziela 26.11.2017

18.00 Tarnowskie Góry 

Pałac w Rybnej, ul. Powstańców Warszawskich 83

Program:

Joseph Haydn – Sonata As-dur nr 31
Ludwig van Beethoven – Sonata f-moll op. 57 Appassionata
Karol Szymanowski – Mazurki op. 50 nr 1-4
Claude Debussy – Preludia (wybór)
Igor Strawiński – Trois mouvements de Petrouchka

Wykonawcy:

Szymon Nehring – fortepian

Bilety w cenie: od 35 do 55 zł

Szczegóły na stronie www.palacrybna.pl