Koncert pięknych barokowych i klasycznych arii i pieśni w wykonaniu wyjątkowych artystów tworzących zespół Mozarteum. Dwa wyjątkowe głosy wokalne odnoszące liczne sukcesy na scenach polskich i zagranicznych –  Magdalena Miziołek (sopran) i Andrzej Górniak (tenor), wypełnią swoją aksamitną barwą salę koncertową Pałacu w Nakle Śląskim dnia 21 listopada 2017 roku. Wyjątkowym wokalistom towarzyszyć będzie znakomita klawesynistka, profesorka Akademii Muzycznej w Krakowie – Bogumiła Gizbert-Studnicka, która koncertowała w więksoziści krajów Europy i współpracowała z największymi interpretatorami muzyki barokowej (Ton Koopman, Robert Kohnen, Trio Gandava) oraz światowej sławy muzykami co Neigel Kennedy czy Orkiestra Filharmonii Berlińskiej.

Specjalnie na tę okazję artyści przygotowali szereg koncertujących arii i duetów mistrzów baroku jakimi niewątpliwie są Johann Sebastian Bach oraz polscy przedstawiciele Michał Zebrowski i Jan Podbielski oraz klasyków Tomasso Giordani i niezrównanego Wolfganga Amadeusa Mozarta.

Wieczór wypełnią kompozycje poruszające najpiękniejsze uczucie jakim jest miłość, i które dotyka każdego z nas. Artyści przedstawią siłę miłości, ukażą jej tysiące barw i udowodnią, że „miłość na śmierć nie umiera”.

wtorek 21.11.2017

19.00 Nakło Śląskie

Pałac w Nakle Śląskim, ul. Parkowa 1

Program:

Miłość na śmierć nie umiera…

w programie: J.S. Bach, J. Podbielski, M. Żebrowski, G.B. Pergolesi, T. Giordani, W.A. Mozart

Wykonawcy:

Zespół Mozarteum w składzie:

Magda Miziołek – sopran

Andrzej Górniak – tenor

Bogumiła Gizbert-Studnicka – klawesyn

Bilety w cenie: 30 zł

Szczegóły na stronie www.cekus.pl