Jeden z ostatnich koncertów Festiwalu to wspaniale zapowiadający się występ Franza Ramla wraz z założonym przez niego zespołem Hassler Consort, który po raz pierwszy będzie gościł w Polsce. W koncercie wystąpi także znakomita wirtuozka marimby – Katarzyna Myćka, którą nieczęsto możemy podziwiać w Polsce.

Katarzyna Myćka, założycielka Międzynarodowej Akademii Marimby Katarzyny Myćki, ma na swoim koncie szereg nagród zdobytych w konkursach marimbowych i  perkusyjnych. Uczestniczyła jako solistka w Pierwszym Światowym Festiwalu Marimbowym w Osace (Japonia), jak również w najważniejszym do dnia dzisiejszego festiwalu marimbowym Marimba 2010 Minneapolis w USA. Występowała z wieloma orkiestrami, m.in.: Wiedeńską i Praską Orkiestrą Kameralną, Stuttgarter Philharmoniker, Bochumer Symphoniker, BSO Pekin, RSO Luxembourg, Filharmonią im. Rubinsteina w Łodzi, Filharmonią Bałtycką. W 1999 roku `Polskie Towarzystwo Perkusyjne` przyznało Katarzynie Myćce zaszczytny tytuł „Ambasadora Polskiej Sztuki Perkusyjnej”.

Franz Raml poza recitalami organowymi występuje również jako organista, klawesynista i dyrygent z takimi zespołami, jak Hassler Consort i German Mozart Orchestra. Regularnie wykłada na kursach dotyczących instrumentalnej i wokalnej historycznej praktyki wykonawczej. Jest również dyrektorem artystycznym „Holzhey baroque-organ summer academy”.

Hassler Consort, obchodzący w tym roku jubileusz 25-lecia, to międzynarodowy zespół muzyki dawnej grający na historycznych instrumentach. Założony został z myślą o wykonywaniu muzyki wokalnej i instrumentalnej późnego renesansu oraz baroku. Hassler Consort bierze udział w licznych nagraniach radiowych i telewizyjnych oraz w takich festiwal jak: Klosterkonzerte Maulbronn, Barockfest Münster, Festival Europäische Kirchenmusik Schwäbisch Gmünd, Festival Europa Mitte.

Na program koncertu złożą się utwory Johanna Sebastiana Bacha oraz Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, który po raz pierwszy zagości w repertuarze niemieckiego zespołu. Podczas wieczoru w chorzowskim kościele będziemy mieć niepowtarzalną okazję wysłuchania Koncertu na skrzypce
a-moll Bacha w wyjątkowej wersji na marimbę.

sobota 2.12.2017

19.00 Chorzów 
Kościół św. Józefa, ul. Łagiewnicka 17

Program:

Johann Sebastian Bach – Koncert skrzypcowy a-moll (wersja na marimbę)
Johann Sebastian Bach – Suita h-moll
Johann Sebastian Bach – Koncert klawesynowy a-moll
Johann Sebastian Bach – Sonata triowa C-dur
Grzegorz Gerwazy Gorczycki – Polonez balowy

Wykonawcy:

Katarzyna Myćka – marimba
Franz Raml (Niemcy) – klawesyn/dyrygent
Hassler Consort (Niemcy)

Wstęp wolny