18 listopada będziemy świadkami magicznej symbiozy czasów – muzyki autorstwa wybitnego pianisty i kompozytora jazzowego Leszka Możdżera i największego polskiego kompozytora barokowego Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.
Ci dwaj wspaniali polscy kompozytorzy odnieśli się do tych samych form muzycznych. Podczas koncertu usłyszymy przepiękną Missa gratiatoria Leszka Możdżera i Missa Paschalis Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, patrona Festiwalu. Dodatkowo zabrzmią wyjątkowe Psalmy Dawidowe jazzowego pianisty i szlachetne Psalmy barokowego mistrza, które dopełnią kontemplacyjne kompozycje Mieczysława Szcześniaka w jego autorskiej interpretacji. A to wszystko w bogatej instrumentacji na fortepian, syntezator, saksofon, bas, marimbę, perkusję oraz solistów i chór.
Wykonawcami tego magicznego koncertu będą znakomici artyści: Mieczysław Szcześniak (wokal), rozbudowane combo jazzowe i światowej klasy Zespół Śpiewaków Miasta Katowice CAMERATA SILESIA pod dyrekcją Anny Szostak.
Na ten niepowtarzalny koncert z czarującą muzyką Leszka Możdżera, Mieczysława Szcześniaka i Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego zapraszamy do świątyni muzyki, jaką jest sala koncertowa NOSPR w Katowicach.

niedziela 18.11.2018

19.30 Katowice
Sala koncertowa NOSPR, plac Wojciecha Kilara 1

Program:
Grzegorz Gerwazy Gorczycki – Psalmy (wybór)
Leszek Możdżer – Psalmy Dawidowe (wybór)
Mieczysław Szcześniak – Psalmy (wybór)
Grzegorz Gerwazy Gorczycki – Missa Paschalis
Leszek Możdżer – Missa Gratiatoria

Wykonawcy:
Mieczysław Szcześniak – wokal
Anna Szostak – dyrygent
Combo jazzowe
Zespół Śpiewaków Miasta Katowice CAMERATA SILESIA

Bilety w cenie: od 20 do 40 zł
Szczegóły na stronie: www.nospr.org.pl